وبلاگ

یک برند خوشمزه:شِیک شَک

اگر شما هم جزو عاشقان سینه‌چاک برگر هستید، حتماتابه‌حال نام شیک شک به گوشتان خورده است. این برند معروف و جذاب اگرچه مثل مک‌دونالد قدیمی و کهنه‌کار نیست، ولی خوب توانسته ره صدساله را یک‌شبه طی کند و به‌سرعت جزو معروف‌ترین رستوران‌های زنجیره‌ای دنیا شود. ممکن است عجیب و باورنکردنی به نظر برسد ولی مردم در صف‌های طولانی شیک شک حدود یک ساعت در انتظار برگر خوش‌طعم و آبدارشان می‌مانند و درنهایت هر بار مطمئن می‌شوند که این انتظار ارزشش را داشته است!

شیک شک در سال 2001 تنها یک دکه کوچک در میدان مدیسون نیویورک بود که لیموناد و هات‌داگ می‌فروخت! حدود سه سال بعد شیک شک آن‌قدر بزرگ شده بود که تصمیم بگیرد به منوی خود سروسامانی ببخشد؛بنابراین برگرها، سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده و کاستارد که یک‌جور دسر خوشمزه بود به منو اضافه شد و بعد دکه کوچک شیک شک به یک رستوران دائمی با شکل و شمایل کیوسک، واقع در پارک مدیسون تغییر شکل داد.آن‌ها در ابتدا هیچ تصمیمی برای “زنجیره‌ای” شدن نداشتند ولی هرچه بیشتر می‌گذشت استقبال مردم لزوم این اتفاق را بیشتر نشان می‌داد.

برگرهای شیک شک اساساً موجودات آبدار جذابی هستند که از بهترین نوع گوشت گاو آنگوس، بدون ذره‌ای هورمون و آنتی‌بیوتیک تهیه شده‌اند. همه برگرها به‌صورت “مدیوم” گریل می‌شوند مگر اینکه مشتری تقاضای دیگری داشته باشد و کاهو، گوجه‌فرنگی، پیاز و خیارشور جزء جدانشدنی آن به‌حساب می‌آیند. سیب‌زمینی‌های شیک شک هم داستان دیگری دارند، منحنی‌های خوشمزه‌ای که اگرچه تا مدت‌هابر سر منجمد بودن و ناسالم بودنشان در اخبار نیویورک‌تایمز بحث بود ولی عاقبت سیب‌زمینی‌ها با تغییر حالت به شکل تازه و غیر منجمد برنده شدند و البته خیلی‌ها این تغییر را از غم‌انگیزترین ماجراهای شیک شک می‌دانند؛ چراکه همه باوجود ناسالم بودن عاشق سیب‌زمینی‌های منجمد بودند!Related image

حالا دیگر شیک شک نه‌تنها در بسیاری از ایالت‌های آمریکاازجمله نیویورک، نیوجرسی، کنتیکت، پنسیلوانیا، فلوریداوماساچوست، بلکه درسطح بین‌المللی و در شهرهایی مانندلندن، استانبول، مسکو دوبی جای خود را محکم کرده است. این کمپانی پرطرفدار در منوی خود علاوه بر برگرهای خوش آب و رنگ و هات‌داگ‌های لذیذش همیشه یک دسر وسوسه‌انگیز هم دارد که در هر گوشه از دنیا شکل و نام مخصوص به خودش را دارد. این دسر در آمریکا میلک‌شیک و کاستاردهای منجمد، در لندن براونی و بیسکوئیت‌هایی با شکر قهوه‌ای، در دوبی کیک عسل و بادام و در استانبول یک ترکیب جذاب از باقلواست.
جالب است بدانید تنها شعبه شیک شک که علاوه بر غذا و دسر صبحانه هم سرو می‌کند شعبه فرودگاه جان‌اِف‌کِندی در نیویورک است که با منویی از سوسیس‌ها، تخم‌مرغ‌ها و پنیرها به استقبال روز تازه می‌رود و البته اینکه اگرچه شیک شک از مکان‌های محبوب گوشت‌خواران به‌حساب می‌آید ولی گیاهخواران را هم فراموش نکرده است؛ “شروم برگر” یکی از آن ساندویچ‌های هیجان‌انگیز شیک شک است که با قارچ‌های معروف پورتابلو آرام‌آرام پخته می‌شود.

یکی از جالب‌ترین موضوعات در مورد شیک شک این است که دوربینی بر سر در شیک شک شعبه اصلی در مدیسون پارک نیویورک وجود دارد که با مراجعه به وب‌سایت صف عاشقان برگر را لحظه‌به‌لحظه در هرکجای دنیا که باشید به شما نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.